top of page
IMG_0130.jpeg

Dilara Gürgüç Ateş

Çocukluk yaşlarımda, "turuncu" bir defterime "beyni çözeceğim" yazdığımdan beri devam eden yolculuğumda, farkındalık arayışımın beni götürdüğü yeni bir durakta sizlerleyim.

13 yaşında Reiki ile ilk kez karşılaştığımda yollarımızın kesişmesinin bir sebebi olduğunu biliyordum. Akademik kariyerim boyunca (sırasıyla İstanbul Üni. Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü, Amsterdam Vrije University Nörobiyoloji ve Davranış Bilimi ile devam ederken) hem kendini finanse eden genç bir öğrenci olup hem de okumak beni turizm sektörü ile buluşturdu. Sosyokültürel açıdan sadece bulunduğumuz toplum değil birçok farklı toplum hakkında(turistler sebebiyle) deneyimler kazanma şansına erişirken, kendimi okuldaki laboratuvarımı hayatın içine taşımış olarak buldum. 

Sosyal ve akademik deneyimlerimi, benim ilk yol arkadaşım olan Reiki ile bir araya getirip; ardından Carl Gustov Jung yaklaşımı ile Astroloji eğitimleri alarak, Psikolojik Dönüşüm & Astroloji bakış açısını benimseyerek devam ettim ve danışanlarımla büyüyerek ilerledim. Bu anlamda bilimsel olarak Edinburg University Astrobiology eğitimim yanı sıra; Klasik&Modern&Ezoterik Astroloji ekollerinde birçok farklı eğitimler alarak kariyerimi şekillendirdim.Tüm bu seanslar ile dokunduğum her hayat, benim dünyama eşsiz renkler kattı.

Ve bugün burada sizler ile insan zihni, ruhu ve bedenine dair keşfedebildiklerimi paylaşmaktan büyük mutluluk duyuyorum. 

Kendini Keşfet

  

Nörobiyoloji & Psikanaliz

Sinirbilim, nörobilim, davranış bilimi, psikanalizin doğuşu ve günümüzdeki yorumlanışı, "Aile Dizimi" konusunda genetik ve epigenetik sistemin düşünce kalıplarımıza yansıması, regresyon terapisi ile keşfi, NLP uygulaması ile algılama biçimimizi keşfetme ve tüm bunların oluşturduğu FARKINDALIK

Astroloji & Çakra Dengeleme

Doğum haritası analizi ile; kişisel harita yorumu, psikolojik kodlamalar, aile karmaları, tekrar eden döngüler, element ve çakra dengesi, ezoterik olarakta kişinin kullanması gereken sembol, aromatik yağlar ve doğal taşlar tespit edilir. Çakraların dengelenmesi ise vücudumuzda oluşan enerji dengesizlikleri ile birlikte kazanılmış "negatif duygu blokajlarını" ve "bize ait olmayan düşünce kalıplarını" çözebilmek için; yetersiz kalan enerjiyi dengeleyip tamamlayarak; terapiler ile kazandırmış olduğumuz farkındalığı DİNGİNLİK ile kavuşturur.

Ayurvedik Yaşam

Yaşam boyunca elde edilen farkındalık ve dinginlik bağını sürdürebilmek adına; tamamıyla kişiye özgü olan psikanaliz süreç ve çakra dengelemenin sonrasında beslenme, spor ve yaşam rutinlerini de aynı özenle kişisel dokunuşlar ile devam ettirmeyi amaçlayan sistemdir. "Ayurvedik Yaşam" bireysel element dizimini baz alırken; günümüz biliminin ortaya koymuş olduğu genetik/epigenetik yol haritasını kişiye özgü dokunuşlar ile oluşturan yaşam felsefesinin genel başlığıdır. 

Reiki, çakra dengeleme, astroloji ve yoga ile insan zihni ve bedenine dair bilinmesi gereken her bilgi bu başlığın altında yer almaktadır.

Detaylı bilgi için

İletişim
bottom of page